Kaman’da Ceviz Festivali Başladı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kaman’da Ceviz Festivali Başladı

Kaman’da Ceviz Festivali Başladı

Written By yavuz4040 on 6 Ekim 2019 Pazar | 05:12:00

28.’si Düzenlenen Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivaline Katılım Yüksek Oldu

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, festivale katılımlardan ve vatandaşların ilgisinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek Kaman Cevizi’nin tüm yurda daha farklı tanıtacaklarını ve yaygınlaştıracaklarını dile getirdi.

Başkan Çolak, geleneksel olarak düzenlenen bu festivalin her geçen gün daha da farklı çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Kaman’da ceviz bahçelerinin arttığını belirten Başkan Çolak, bu ceviz bahçelerinin daha da yaygınlaşacağını belirtti.

Ceviz bahçesi oluşturacak vatandaşlara devletin her türlü desteği sağladığını belirtti. Kaman hem ceviz fidesi üretiminde hem de farklı ceviz türlerinin yetiştirilmesinde öncü olmaya devam edeceğini vurgularken Başkan Necati Çolak, katılımlardan ve festivale gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini belirtti.

Kırşehir’in en büyük ilçesi olan Kaman’da gerçekleştirilen festivale Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Milletvekili Mustafa Kendirli, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Anayasa Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, Yargıtay Hukuk Genel Kurul Üyesi Yakup Ata, Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kırşehirliler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, daire müdürleri, ceviz üreticileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kaman ilçemizle özdeşleşen, verimi ve kalitesi yüksek Kaman Cevizinin son yıllarda verilen uğraşlar neticesinde olduğunu dile getirdi.

Geleneksel olarak düzenlenen bu festivalle, ilçemiz için bir cevher olan Kaman Cevizimizi ve ilçeye ait kültürel değerleri daha geniş kitlelere tanıtma imkânı bulduklarını belirtti.

Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Bu tür festivaller şehrimizin ve ilçelerimizin gelenek ve göreneklerinin, kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynarken yöre halkının da bir araya gelmesine vesile olduğunu vurguladı.

Konserler ve çeşitli gösterilerle iki gün sürecek olan festivalde açılan stantlarda vatandaşlara çeşitli tatlarda Kaman Ceviz’i ikram ediliyor…


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net