Kaman’da Ceviz Festivali Coşkusu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kaman’da Ceviz Festivali Coşkusu

Kaman’da Ceviz Festivali Coşkusu

Written By yavuz4040 on 9 Ekim 2019 Çarşamba | 11:24:00

Kaman’da  ’’Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’’ Gerçekleşti

Kaman’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’’Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’’ birbirinden güzel etkinlik ve konserlerle gerçekleşti.

Cevizin Başkenti Kaman'da düzenlenen festivalde ilk olarak Lokman Avşar'ın kabri ziyaret edilerek dua edildi. Ardından  Atatürk Anıtı'na Çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Festival yürüyüşünün gerçekleşmesinin ardından ödül töreni gerçekleşti.

Kutlamalarda animasyon ve çocuklar için etkinlikler düzenlendi. Halk oyunları gösterisi, davul-zurna gösterileri ve açılışların gerçekleştiği festivalde, Dr. Ümit Aktaş'ın bitkilerle yaşam konulu paneli ve sunumu gerçekleştirildi.

Festivalin ilk günü akşam Türk Halk Müziği Sanatçıları Uğur Ertürk ve Okan Ertürk - Engincan ile Pop Müziğin güçlü sesi Lara tarafından konseri verildi. 2 gün süren festivale komşu illerden ve Türkiye'nin çeşitli illerinden misafirler gelirken; ceviz üretiminin geçen yıllara oranla verimli olduğu Kaman'da binlerce ton ceviz satışı gerçekleşti.

Festivale katılımın yüksek olması ilçede esnaf ve sanatkarın yüzünü güldürürken; festivalin ikinci gününde satranç yarışması düzenlendi ve dereceye girenlere ödülleri verildi. Gün içerisinde farklı sosyal etkinliklerin gerçekleştiği festivalde, akşam yine Selahattin Ertürk ve Haydar Akyol konser verdi.

En iyi ses yarışmamı düzenlendi ve dereceye girenlere ödül verildi. THM Sanatçısı Senem Gül ve Sıtkı Akın konser verdi. Umut Sülünoğlu ve Uğur Önür ile Havva Öğüt'ün seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle eğlenen Kamanlılar, İsmail YK konseri ile festivali tamamladı. 

Kaman’da İsmail YK Rüzgarı

İsmail YK, hafta sonu Kırşehir’de sevenleriyle buluştu. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali’nde sahneye çıkan sanatçı, yeni şarkısını hep bir ağızdan söyleyen dinleyicilerine teşekkür etti.

Yeni single çalışması “Avucunu Yala Dur”u geçen hafta dijital platformlarda beğeniye sunan İsmail YK, 6 Ekim Pazar günü Kırşehir’de sevenleriyle bir araya geldi. Ünlü sanatçı, bu yıl 28’incisi düzenlenen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında sahneye çıktı.

Konserde yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı. Sevilen şarkılarını seslendiren İsmail YK’ya binlerce kişi hep bir ağızdan eşlik etti. Dinleyicilerin henüz yeni çıkmış olmasına rağmen “Avucunu Yala Dur” şarkısını da ezbere söylemesi ünlü sanatçıyı duygulandırdı. Çok mutlu olduğunu söyleyen İsmail YK sevenlerine teşekkür etti. Söz ve müziği İsmail YK ile Mustafa Şimşek’e ait olan avucunu yala dur sarkisi Musicom Prodüksiyon etiketiyle yayınlandi.İsmail YK, Yurtseven Kardeşler’le birlikte hazırladığı yeni şarkılarını da çok yakında müzikseverlerle buluşturacak.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net