TEŞEKKÜRLER PETLAS’A - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » TEŞEKKÜRLER PETLAS’A

TEŞEKKÜRLER PETLAS’A

Written By yavuz4040 on 26 Ekim 2019 Cumartesi | 12:45:00

Petlas, Ankara - Kayseri Yolu Üzerine 1100 Adet Fidan Dikti
Daha yeşil bir Türkiye için “Yollar Nefes Alsın” projesi kapsamında, fidanlar, toprakla buluştu.
Daha önceden belirlenen ağaç dikme alanına erken saatlerde aileleri ile birlikte gelen Petlas çalışanları gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya bırakacak olmanın heyecanını yaşadılar.
Petlas idari işler personellerinin dikilecek olan fidanları dikim noktalarına önceden bırakmalarının ardından etkinliğe katılan yaklaşık 400 kişi Petlas Hatıra Ormanı’na fidan dikerek çevre konusundaki toplumsal bilincin arttırılmasına katkıda bulundular.
Çocuklara da ağaç dikmenin güzelliğini gösteren Petlas’lı ailelerin mutlulukları izlendi.


Konu ile ilgili bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve End.İliş.Müdürü Mithat Durudoğan; 

“Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türk sanayiinin önemli amiral gemilerinden biridir, aynı zamanda küresel bir şirket olmanın bilinç ve sorumluluğuyla çevre konusunda büyük bir hassasiyet gösteren çevreye duyarlı bir şirkettir. Ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin dengesini sağlamak günümüz işletmelerinin en önemli gündem maddelerindendir. Doğaya gereken değeri veren şirketler sadece bulundukları sektöre değil, dünyaya katkı sunacaklarını bilmektedirler. Bu sadece rekabetin değil, sosyal sorumluluğun da gereğidir. Biz de burada bugün bu etkinlik ile 1100 adet fidanı toprakla buluşturduk. İnşallah bakımlarını yaparak bu fidanların gelişmelerini de sağlayacağız. Bu projenin çevreye ve ekolojik dengenin korunmasına büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda ağaç dikmek Peygamberimizin tavsiye ettiği bir sünnet, önemli bir hayır ve sevaptır. İnşallah ilerleyen senelerde gelecek nesillerimiz de bu fırsatı bulurlar. Ağaç dikme projemizde emeği geçen Karayolları Genel Müdürlüğü Kırşehir Şubesi’ne, Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü’ne, Petlas çalışanlarımıza, tüm katılımcılara ve bizlere destek olan köy halkına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net