Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler

Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler

Written By yavuz4040 on 24 Ekim 2019 Perşembe | 11:52:00

Modern eğitim anlayışı ve araştırma olanakları ile bilimsel bilgiyi en iyi şekilde kullanan, bunun yanında insana değer veren, ‘’Ahi Hekimler’’ yetiştirmeyi hedefleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinin 2019-2020 Akademik Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleşti

Törene, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut ve Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yetiş, akademik ve idari personel, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil yaptı. Tıp Fakültesi kuruluşunda katkısı bulunan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Dekan Karahocagil, velilere “Mezun olduklarında çocuklarınızı iyi yetişmiş bir hekim olarak size teslim edeceğiz.” Ded.

Dekan Karahocagil : ’’Mekân Problemini Yeni Morfoloji Binamızla Aşacağız’’

Tıp fakültemiz eğitim öğretimini öğrencileri başka illere göndermeden üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirdiklerini anlatan Karahocagil, sözlerine şöyle devam etti. “Mesleki yeterlilik ve yetkinlik bizim için çok önemlidir. Bu yüzden objektif bir ölçme, değerlendirme sistemiyle çalışıyoruz. Bunu daha da geliştirmek, hikmetli Ahi Hekimler yetiştirmek için bir adım daha atarak yeni morfoloji binamıza taşınacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.’’

Rektör Karakaya : “En Belirgin Özelliğimiz İnsanlığa Hizmettir”

Mesleki becerimizle insan biyolojisine hitap ederken kalbe değmeyi göz ardı etmememiz gerektiğini belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, insanın ruh ve bedenden ibaret olduğunu bu yüzden insanın hakikati olan ruhunu ihmal etmememiz gerektiğini, bazen yapacağımız bir tebessümün bir iğneden daha faydalı olabileceğini söyleyerek Anadolu ve Ahilik ruhunun en belirgin özelliğinin insanlığa hizmet olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, öğrenciler ve velilere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Rektör Karakaya : “Yakında Morfoloji Binamıza Taşınacağız”

Törende Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in ardından bir konuşma da Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaptı. Gençlerin bugün giyecekleri beyaz önlüklerle hayata beyaz bir sayfa açacaklarını söyleyen Rektör Karakaya, bir ömür boyu bu beyazlığa sahip çıkmalarını diledi. Tıp Fakültesinin şehrin ‘Kızılelma’sı olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldiklerinde hem üniversitenin hem de şehrin “Bir tıp fakültemiz olmayacak mı?” sorularına muhatap kaldıklarını, Tıp Fakültesini üniversiteye nasıl kazandırırız diye çok kafa yorduklarını, defalarca Ankara’ya gidip geldiklerini, şartları zorlayıp imkânları seferber ettikten sonra akademik personeliyle, öğrencisiyle, binasıyla böylesine bir fakülteyi şehre ve üniversiteye kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Şimdilerde Tıp Fakültesi’nin eğitim öğretim şartlarının güzelleştirilmesine katkıda bulunacak yeni morfoloji binasının bitmek üzere olduğunu kaydeden Rektör Karakaya, morfoloji binasının geçici kabul sürecine girdiğini, önümüzdeki birkaç hafta içinde öğrencileri modern, tam donanımlı yeni binaya taşıyacaklarının müjdesini verdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net