Üniversite Geleceğe Nefes Oldu! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Üniversite Geleceğe Nefes Oldu!

Üniversite Geleceğe Nefes Oldu!

Written By yavuz4040 on 13 Kasım 2019 Çarşamba | 10:08:00

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda organize edilen “Daha Yeşil Bir Türkiye için Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında 11 Kasım 2019 tarihinde tüm ülkede ağaç dikme seferberliği gerçekleştirildi.

Kırşehir’de 38 bölgede 75 bin ağacın toprakla buluşturulduğu etkinliğe Kırşehir Ahi Evran Üniversitsi de katılarak geleceğe nefes oldu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkede gerçekleşen ağaç dikme etkinliğine Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, akademik ve idari personel ile yabancı uyruklu öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

“Daha Yeşil Bir Türkiye için Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında gerçekleşen ağaç dikme etkinliği hakkında bir açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ülkemizde aynı anda milyonlarca ağacı toprakla buluşturmaktan mutlu olduklarını belirterek bu tür etkinliklerin sıkça tekrarlanması gerektiğini anlattı.

Kırşehir’in de ağaçlandırılmaya uygun bir il olduğunu ve üniversitemizin belirli alanlarında ağaçlandırma çalışması yapıldığını kaydeden Rektör Karakaya, ’’Küçük bir fidan dahi olsa onu toprakla buluşturmanın geleceğimiz için önemlidir, bu etkinliğin ülkemizde ağaç ve orman sevgisinin çoğalmasına ve bireylerin çevreye karşı duyarlılığını artırmasına katkı sağladı.’’ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net