Üniversite Uluslararası Alanda İş Birliklerini Güçlendiriyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Üniversite Uluslararası Alanda İş Birliklerini Güçlendiriyor

Üniversite Uluslararası Alanda İş Birliklerini Güçlendiriyor

Written By yavuz4040 on 3 Kasım 2019 Pazar | 03:55:00

Ulusal ve uluslararası alanlarda iş birliklerini önemseyen ve birçok üniversite ile ikili ilişkiler kurarak anlaşmalar imzalayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu anlaşmalara bir yenisini daha ekledi.

Üniversite ile Özbekistan Milli Üniversitesi ve Özbekistan Buhara Devlet Tıp Üniversitesi arasında ikili iş birliği, Mevlana ve Erasmus Plus Anlaşmaları imzalandı.

Üniversite Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Neşet Ertaş Salonunda gerçekleşen törende Özbekistan Milli Üniversitesinden Prof. Dr. Niginahon Arslonovna Şermuhamedova ve Özbekistan Buhara Devlet Tıp Üniversitesinden Prof. Dr. Kurban B. Shadmavu ile Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya arasında imzalanan ikili işbirliği, Mevlana ve Erasmus Plus Anlaşmaları ile iki üniversite arasında bağların güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Üniversiteler arasında imzalanan bu tür anlaşmaları önemsediğini belirten Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Türk dünyasında birliği güçlendirmek adına bu tarz anlaşmaların gerekli olduğunu vurguladı. İkili işbirliği, Mevlana ve Erasmus Plus Anlaşmasının her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyen Rektör Karakaya, bu anlaşmaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net