’Bu İşte Bir Sakatlık Var’ İzleyenleri Büyüledi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ’Bu İşte Bir Sakatlık Var’ İzleyenleri Büyüledi

’Bu İşte Bir Sakatlık Var’ İzleyenleri Büyüledi

Written By yavuz4040 on 12 Aralık 2019 Perşembe | 10:21:00

Belediye ve Kardelen Rehabilitasyon’un organizasyonu ile Engelliler Günü dolayısıyla tiyatro etkinliği gerçekleştirildi
Ankara’da faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi (BESEM) tiyatro oyuncuları Kaman Belediyesi ile Kardelen Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi’nin davetlisi olarak Kaman’a geldi ve ‘Bu İşte Bir Sakatlık Var’ adlı tiyatro oyununu sergilediler.
Kaman Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro gösterisini ev sahibi olarak Belediye Başkanı Necati Çolak, ve Kardelen Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi’nin sahibi Ercan Altıntaş ve eşi Merkez Müdiresi Yıldız Altıntaş ile İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, Belediye Meclis Üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Protokol Üyeleri, Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören öğrenciler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.
Engelli vatandaşların imkan verildiğinde bir çok şeyi başarabileceğinin ve kendilerine engelli değil normal bir birey olarak bakılması gerektiğinin anlatıldığı oyun izleyicilerden büyük beğeni ve alkış alırken oyun sonunda (BESEM) oyuncuları kendilerini Kaman’a davet eden ve oyun sergileme imkanı sağlayan Başkanı Çolak ve eğitimci Ercan Altıntaş’a teşekkür ettiler.
Kardelen Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi’nin sahibi Ercan Altıntaş ise konuşmasında, “Engelliler günü dolayısıyla (BESEM) Tiyatro grubunu Kaman da ağırlamaktan dolayı Kardelen Rehabilitasyon olarak gurur duyduk. Bu organizasyonda engellilere gönlünü açan Belediye Başkanımız Sayın Necati Çolak Bey’e de engelliler adına ve Kaman adına teşekkür ederiz,” dedi.
Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak,’’3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle böyle bir program yapmak istediklerini ve her zaman engellilerin yanında olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Çolak, “Buraya gelerek bu güzel oyunu bize sergileyen Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi (BESEM) oyuncularına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu oyunda hem çok eğlendik hem de önemli dersler çıkardık. Engelli insanların da aslında normal insanlardan farksız olarak her şeyi yapabileceğini gördük. Toplumda ayrım yapmadan herkes herkese hoşgörü ile bakmalı, gönlümü kalbini açmalıdır diyoruz. Biz de Kaman Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Tiyatronun insanları eğlendirerek eğittiğini bilincinde olarak sık, sık bu tür etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kırşehir’in Kaman İlçesi Beygağ Resot Otelde konaklayan tiyatro oyuncuları ve Ankara Etemesgut Muhtarı Aynur Çanakçı 40 HABER Gazetesi – Dergisi geniş sohbet etti.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net