Başkan Öztürk’den Müjde! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Öztürk’den Müjde!

Başkan Öztürk’den Müjde!

Written By yavuz4040 on 8 Ocak 2020 Çarşamba | 09:09:00

Esnaf kredi faizlerinin yüzde 4,5'e düştüğünü müjdeleyen Bahamettin Öztürk; Cumhuriyet tarihinde esnaf ve sanatkarın ilk defa bu oranlarda kredi kullanabileceklerini belirtti

Son iki ay içerinde Esnafa verilen kredi faiz oranlarının art arda önce %6'ya şimdi de Cumhuriyet tarihinde ilk defa yüzde 4,5 seviyesine düştüğünü ifade eden Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk; ’’Faizlerdeki indirimin kendileri için de büyük bir sürpriz olduğunu kaydederek, kredilerin amacında kullanılması ve zamanında ödenmesi halinde, bugünkü faiz sistemi içerisinde bedava para denecek kadar aşağılarda olduğunu belirtti.

Ekonomik ve döviz kurundaki dalgalanmalardan dolayı 2019 yılı ortalarında faizlerin %8'e kadar yükseldiğini belirten Öztürk, Hükümetin müdahaleleriyle önce yüze 6’ya şimdi de hiç beklemediğimiz bir anda yüzde 4,5’e düşürüldü.

Bundan önce %6 faiz oranı ile kredi kullanan esnaf ve sanatkarın bu indirimlerden yararlanamayacağını dile getiren Öztürk. %4,5 faiz oranı yeni kredi kullanacak esnaflarımıza uygulanacaktır.

Bizim vermiş olduğumuz krediler amacında kullanılırsa zamanında ödenirse, bugünkü faiz sistemi içerisinde CANSUYU olabilecek nitelikte bir para. Yeter ki esnaf arkadaşımız aldığı parayı amacında kullansın, zamanında ödesin. Amacında kullanmayıp, zamanında ödemediği taktirde sıfır faizli kredi de versek bir gün onu ödemekte sıkıntı çekecektir” diye konuştu.

Esnafın zor bir süreçten geçmekte olduğunu, böyle bir zamanda düşük maliyetli sıcak bir paranın esnafın eline geçmesi ile birlikte zorluğun üstesinden gelerek, esnafın kalkınmasında önemli bir rol üstleneceğini ifade Öztürk; Hiç beklemedikleri bir anda yapılan bu faiz indiriminden çok memnun olduklarını, Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu oranlarda esnaf ve sanatkara kredi kullandıracaklarını belirterek, kredi faiz oranlarının düşürülmesinde emeği geçen bütün yetkililere teşekkür ediyorum’’ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net