Madalyalarla Döndüler - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Madalyalarla Döndüler

Madalyalarla Döndüler

Written By yavuz4040 on 30 Ocak 2020 Perşembe | 09:50:00

Öğrenciler Taekwondo Şampiyonasından Madalyalarla Döndü

Akademik çalışmaları ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin sportif başarılarıyla da övünmeye devam ediyor. 12 – 16 Ocak 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Büyükler Taekwondo Şampiyonasında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri kazandıkları madalyalarla üniversiteyi temsil ettiler.

Ankara Taha Akgül Salonunda gerçekleşen müsabakalarda öğrencilerimizden Bayanlar 49 Kg’da mücadele eden Merve Dinçer birinci, 67 Kg’da mücadele eden Kübra Kıyı ikinci ve yine 73 Kg’da mücadele eden Huri Korkut ikinci oldu.

Erkeklerde ise 63 Kg’da mücadele eden Ferhatcan Kavurat birinci olurken Hakan Reçber de 68 Kg’da birinci oldu. Üniversitenin başarılı bir şekilde temsil eden öğrenciler müsabakadan üç altın ve iki gümüş madalya ile döndü.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Taekwondo Teknik Kurul Üyesi Doç. Dr. Sevde Mavi Var, müsabakalar için yoğun bir çalışma süreci geçirdiklerini ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını söyledi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net