Atatürk’e gurban olun emi..! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Atatürk’e gurban olun emi..!

Atatürk’e gurban olun emi..!

Written By yavuz4040 on 8 Şubat 2020 Cumartesi | 02:12:00

Çağırdığınız demokrasi türküsü nerede?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 9 Eylül 1923'te Atatürk’ün kurduğu sosyal demokrasi görüşlerini benimsemiş, Türk siyasi partisidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yasal siyasi partisi olma özelliğini taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi, 1923'ten 1950'ye kadar aralıksız iktidarda kalmış ve 1946'ya dek genellikle tek parti yönetimini uygulamıştır. Türkiye'de en uzun süre iktidarda kalmış siyasi partidir.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Halk Fırkası" adıyla kurulan partinin adının başına 1924'te "Cumhuriyet" sözcüğü eklenmiş, 1935'teki 4. Kurultay'da bugünkü "Cumhuriyet Halk Partisi" adı benimsenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partililer her seferinde, her konuşmasında sosyal demokrattan bahseder, ama nerede?

Yahu, sosyal demokratın olmadığı bir partide sosyal demokrattan behsetmek neyin nesi? ’’Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’’ demezler mi buna?

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya 2 Şubat 2020’de Van’da il başkanlığı seçiminde divan başkanlığını yaptı ve konuşmasında ‘’Kürt sorununu CHP çözer’’ diyor.

Memlekette kürt sonunu mu var?

Asla yok.

Memlekette PKK sornu var.

Hani CHP’de hep edebiyat parçalarlarya ayrıştırmadır, ökekileştirmekdir vs. işte onu yaptığınız burada meydanda.

Türk, kürt kardeştir.

Türk, ayrı vergi veriyor da, diğerleri farklı vergi mi veriyor?

Bu durumu CHP’ye hiç yakıştıramadım.

Bu durum karşısında demek ki bu ülke bu gibi insanların elinde olsa yandı bu millet.
Kırşehir’de 9 Şubat’ta il başkanlığı seçimi var. CHP tek adayla seçime gidiyor. Oysa İl başkanlığı seçimine çıkacak çok kişi vardı, adaylar bir bakıyor delege listesine ahbap çavuş ilişkilerinin olduğunu görüyor ve adaylıklarından vaz geçiyorlar. Şimdi demokrasi bu mu? Yapılan bu reçetenin verimini seçimde alırsınız sanırım.

Hani denilir ya, ’’Bizim inek eve gelecek de, mahallenin piçlari olmasa’’ CHP Atatürk’ün izinden giderse ancak öyle birinci parti olur.

Selda Bağcan türküsünün birinde diyor ki; ’’Ayda doğdu göremedim yar seni’’ Şimdi bende diyorum ki, Atatürk'ten sonra CHP’yi göremedim.

Cumhuriyet Halk Partisi, aklını başına alıp önce kendi içerisindeki muhalefeti çözmeli, sonra iktidara muhalefetlik yapmalı.

Yoksa bu durumda ’’Abu Zemzem’’ olsanız kimse içmez suyunuzdan.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net