Doğan, Hesabı Bir Gün Sorulacaktır! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Doğan, Hesabı Bir Gün Sorulacaktır!

Doğan, Hesabı Bir Gün Sorulacaktır!

Written By yavuz4040 on 24 Şubat 2020 Pazartesi | 08:44:00

Kırşehir Türk Ocağı Başkanı Süleyman Doğan yaptığı açıklamada; ’’Hocalı 26 Şubat 1992’de dünyanın gözü önünde gerçekleşmiş, Birleşmiş Milletlerin Soykırım Sözleşmesinde yer alan maddelere göre bir soykırımdır.

Uluslar arası hukuku hiçe sayarak Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermeniler bu toprakları işgal etmekle kalmamış dünyanın şahit olduğu en korkunç şekilde sivilleri katletmiştir. Resmi kayıtlara göre çoğu çocuk ve yaşlı 613 kişi hunharca katledilmiştir.

Sırf Türk oldukları için canavarca hislerle katledilen soydaşlarımızın acısı yüreklerimizdeki canlılığını korumaktadır. Aklın ve vicdanın asla kabul edemeyeceği bir vahşetin kurbanı olan mazlumların feryatlarını duymamak, yaşadıkları zulmü anımsamamak ancak insanlıktan nasipsizlerin payesidir.

İnsanlıktan nasibini almayan işgalci Ermeni askerlerinin yaptıkları bu soykırımın görüntüleri mevcut, bazı şahitleri ise hala hayattadır. Ancak, vicdanı sağırlaşanların bu elim hadiseyi değil soykırım, katliam olarak bile değerlendirecek ve kınayacak insanlıkları bulunmamaktadır. “Türkler soykırım yaptı” iftirasıyla yüz yıldır dünyanın farklı ülkelerinde ülkemiz aleyhine kampanya yürütenler, “Hocalı” dendiğinde üç maymunu oynamayı tercih etmektedirler.

Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak Hocalı’da şahadet şerbetini içen soydaşlarımıza, Yüce Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır diyorum.

Onların aziz hatıraları ebediyen yaşatılacak ve kanlarının hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.’’ 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net