Kültür ve sanat yarışmaları düzenlendi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kültür ve sanat yarışmaları düzenlendi

Kültür ve sanat yarışmaları düzenlendi

Written By yavuz4040 on 26 Şubat 2020 Çarşamba | 11:50:00

Cacabey Gençlik Merkezinde Gençler Arası ‘Türk Müziği, Şiir Okuma, Bilgi ve Tiyatro kategorilerinden oluşan Kültür ve Sanat Yarışmaları Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezinde düzenlendi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin; ’’Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlen yarışmalarla Gençler; Türk Müziği-Şiir Okuma- Bilgi ve Tiyatro yeteneklerini sergileme fırsatı buldular. Bu vesile ile yarışmalarda dereceye giren gençlerimizi tebrik eder, hayatlarında başarılar dilerim,’’

Yarışmalar İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirildi, yarışmalarda il birincisi olan gençlerin, 20-22 Nisan 2020 tarihlerinde Nevşehir’de yapılacak olan grup yarışmalarına ilimizi temsilen katılmaya hak kazandılar.

Türk Müziği-Şiir Okuma- Bilgi ve Tiyatro Grup yarışmalarına gitmeye hak kazanan il birincisi gençlerimiz şöyle sıralandılar.

Gençler Arası Bilgi Yarışması, Lise kategorisinde Kaman Fen Lisesi Grubu, Üniversite kategorisinde Haçiko Grubu Şiir yarışmasında, 14-17 yaş kategorilerinde “İstemem” isimli şiiri ile Hasan Hüseyin Çetiner, “Sol Yanım Acıyor Anne” isimli şiir ile Gülşah Yılmaz 18-25 yaş kız kategorilerinde “Ben Seni Görmeden Sevdim” şiiri ile Tenzile Bir “Ben Anadolu’yum” şiiri ile İbrahim Koşan.

Ses yarışmasında; Türk Müziği kategorilerinde Fadime Korkmaz, Zülfikar Karakuş, Popüler Müzik erkek kategorilerinde, İbrahim Emir Güraslan, Cover-Özgün Müzik Kategorisinde Bozkırın Evlatları.

Tiyatro yarışmasında ise, Düşünenler grubu “Annemin Psikoloğu” oyunu ile birinci oldular.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net