150 Farklı Noktaya Dezenfektan Cihazı Takılıyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » 150 Farklı Noktaya Dezenfektan Cihazı Takılıyor

150 Farklı Noktaya Dezenfektan Cihazı Takılıyor

Written By yavuz4040 on 19 Mart 2020 Perşembe | 05:57:00

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde görev yapan tüm akademik ve idari personeler ile birlikte öğrencilere Koronavirüse karşı ne tür tedbirleri almaları konusunda ilk günden itibaren gerekli duyuruları yapan ve önlemleri alan üniversite ek önlemler almaya devam ediyor...

Bu kapsamda üniversite bünyesinde akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun olarak kullandığı yemekhane, kütüphane, sınıflar, çalışma ofisleri, lavabo gibi 150 farklı noktaya dezenfektan cihazı takma çalışmaları sürüyor. Böylelikle dezenfekte solüsyonu içeren ve mikropları yok eden cihazlar sayesinde akademik ve idari personel ile öğrenciler Koronavirüs salgınına karşı daha etkin korunacak. Ayrıca Koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri kapsamında Merkez Kütüphane 17 Mart 2020 tarihinden itibaren 3 hafta süreyle kullanıcılarına hizmet veremeyecek. Elektronik ortamlarda verilen hizmetler ise kesintisiz olarak devam edecek. Merkez Kütüphaneden ödünç kitap alan kullanıcılarımızın iade işlemlerinde mağduriyet yaşamaması için iade tarihleri 6 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Rektör Karakaya : ” Koronavirüse Karşı Tedbirleri Artırıyoruz ”

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirler ile ülkemizin Koronavirüs konusunda başarılı bir sınav verdiğini belirten Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ”Koronavirüsten Korunma ve Kontrol Önlemler” tedbirleri kapsamında üniversitedeki bina ve tesislerin ekipler tarafından sık sık temizlenip dezenfekte edildiğini söyledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerini şu şekilde sürdürdü : ”Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak öncelikle Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamaları dikkatlice takip ediyoruz. Bakanlığımızın ön gördüğü doğrultuda gerekli tedbirlerimizi de hızlı bir şekilde aldık ve şuan tedbirlerimizi artırıyoruz; yemekhane, kütüphane, çalışma ofisleri, sınıflar, lavabolar gibi çok kullanılan noktalara 150 dezenfektan cihazı takma işlemleri tamamlanıyor. Üniversite olarak, ailelerimizin bizlere birer emaneti olan öğrencilerimize herhangi bir hastalığın bulaşmaması için gerekli tüm tedbirlerimizi aldık ve almaya da devam edeceğiz.”
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net