BAŞKAN TEKİN 40 HABER’E KONUŞTU - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BAŞKAN TEKİN 40 HABER’E KONUŞTU

BAŞKAN TEKİN 40 HABER’E KONUŞTU

Written By yavuz4040 on 7 Nisan 2020 Salı | 09:41:00

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Tekin 40 HABER’e açıklamalarda bulundu.

1951 Yılında kurulan, Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Aşıkpaşa Mahallesi Lise caddesinde geçici bir binada hizmetine devam etmektedir. Odanın öz malı şu anda inşaat aşamasında olup, yeni hizmet binasına yaklaşık 2 ay sonra geçerek üyelerine daha farklı hizmet verecektir.

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının şu an başkanlığını yapmakta olan Mehmet Tekin, 2014 Yılında yapılan seçimlerde başkanlığa seçilmiş olup halen bu görevini yürütmektedir.

Kısıtlı imkanlarla hizmet vermeye çalışan oda, üyelerinin basit usul muhasebe kayıtlarını oda bünyesinde tutmakta olup, ayrıca odanın ve üyelerin hizmetinde kullanılmak üzere bir adet kurtarıcısı mevcuttur. Odanın hizmet alanlarında araç plaka basım atölyesi de bulunmaktadır.

Korona virüsünün olumsuz etkilerini azaltmak için motorinde indirim yapılması gerektiğini vurgulayan Kırşehir Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin; “Halen iş yapmakta olan nakliyeci ve taşımacı esnafımız ile çiftçilerimiz, hatırı sayılır bir motorin indirimi yapılarak virüsün olumsuz etkilerinden kurtarılmalı” ifadelerini kullandı.

Nakliyeci, taşımacı ve çiftçilerinin halen iş yapmak zorunda olduğunu da hatırlatan Başkan Tekin; “Tüm dünyayı, ülkemizi ve ilimizi önemli derecede olumsuz etkileyen korona virüsü maalesef nakliyeci ve taşımacı esnafımızı da iş yapamaz hale getirdi. Evden kimsenin çıkmaması gerekiyor fakat taşımacılık halen devam ediyor ve etmek zorunda. Dolayısıyla nakliyeci ve taşımacı esnafımız halen çalışıyor ve virüsün olumsuz etkilerini de doğrudan hissediyor. Aynı şekilde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız gerektiği için sebze ve meyve tüketimine olan önem de vurgulanıyor ve çiftçilerimizin işlerine devam etmesi de bu noktada çok önemli” ifadelerini kullandı.

Özellikle nakliyeci esnafını rahatlatacak olan motorin indirimine ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Tekin, “Bu yıl son indirime kadar benzine toplam 2 lira 52 kuruş indirim yapılırken, motorine ise toplam 1 lira 68 kuruş indirim yapıldı. Yani motorin ile benzin arasındaki fark açılıyor. Zaten maliyetlerinin artması nedeniyle iş yapamaz hale gelen nakliyeci, taşımacı esnafımız ile çiftçilerimizin artık bir de dezenfekte gibi ek maliyet oluşturacak kalemler ortaya çıktı.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net