RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI BELLİ OLDU - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI BELLİ OLDU

RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI BELLİ OLDU

Written By yavuz4040 on 21 Nisan 2020 Salı | 05:30:00

Cuma günü erişeceğimiz Mübarek Ramazan ayından önce pide fiyatları ile ilgili açıklama yapan  Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk,  Ramazan ayının başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sağlık ve hayırlar getirmesi dileklerinde bulundu.

200 Gram Ekmeğin Sofralara 1,25 Liradan satışa sunulduğunu belirten Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk; ‘’Ramazan ayının gelmesi ile ekmek fiyatının değişeceği şeklinde yapılan haberlere itibar edilmemesini, 200 gram boş pide fiyatının 1,25 Lira, 200 gram yumurtalı susamlı Ramazan Pidesi 2,00 Lira, 400 Gram Yumurtalı ve Susamlı Ramazan Pidesinin ise 3,50 Liradan satılacağını belirterek,  vatandaşlardan tarifeye uygun olmayan fiyatlarda ekmek satışı yapan işletmeleri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığına veya Belediye Zabıta Müdürlüğüne şikayet etmeleri konusunda uyararak; “fırsatçılara kesinlikle izin verilmeyecek, vatandaşımız mağdur edilmeyecektir.

Özellikle Ramazan ayında ekmek ile ilgili şikâyetlerin fazlaca olduğunu dile getiren Başkan Öztürk, Üyeleri olan pide ve somun fırını esnafından Ramazan ayı dolayısıyla biraz daha duyarlı olmalarını, iftar saatinde vatandaşların ekmek ihtiyacının karşılanmasını, kaliteli ve standartlara uygun bir şekilde üretim yapılmasını istedi.

Dünya'yı etkisini altına alan ve tüm insanlığı tehdit eden Koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle birçok işletmenin faaliyetinin geçici olarak durdurulduğunu, ülke genelinde yüzbinlerce esnaf ve sanatkârın ve işçinin işsizlik sebebiyle çok zor durumda olduğunu ifade eden Öztürk, "Ramazan ayı maddi ve manevi birçok güzelliklerin bir arada yaşandığı, duygu ve hissiyatın öne çıktığı mübarek bir aydır. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı dini açıdan taşıdığı önemle birlikte müminler arasında sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu aydır.

Peygamber efendimiz  “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, o oruçlunun alacağı sevabın aynısı, iftar ettirene de yazılır ve oruç tutanın sevabından da bir şey eksilmez” buyurmuştur.

Koronavirüs salgını sebebiyle aynı sofraları paylaşamazsak bile, temel gıda ürünlerinin bulunduğu Ramazan kolisi hediye ederek sıla-ı rahim ve iyilikte bulunmak lazımdır, gönlü geniş Türk Milletimizin yardımlaşma konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerine yürekten inanıyorum.

Mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlarımıza başta sağlık olmak üzere; huzur, mutluluk, birlik ve beraberlik getirmesini dileyen Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, bu güzel ayın Milletimizin hanelerine, işlerine bolluk ve bereket getirmesini canı gönülden diliyorum” dedi.
                                                                                  
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net