DEMİRLİ YOLLARI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!.. - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » DEMİRLİ YOLLARI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!..

DEMİRLİ YOLLARI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!..

Written By yavuz4040 on 31 Mayıs 2020 Pazar | 12:02:00

2005 tarih ve 5393 sayılı kanunun geçici 3 maddesi gereğince Türkiye Genelinde belediyelikleri düşürülen 559 Belde Belediyesi arasında bulunan Kaman Demirli Kasabasının Belediyeliği fiilen düşürüldü ve İl Özel İdaresi'ne bağlandı.

Mevcut personel mağdur edilmeyerek diğer kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edildi. Ancak gel gör ki köy halkı merkezden yönetim dolayısı ile yeterince hizmet alamamaktadır. Köyün yolları çamur ve çukurdan, ilgisizlikten perişan bir vaziyettedir. Demirli Halkı eski Belediyelik günlerini mumla arar durumdalar ve yeterince hizmet alamamaktan şikayetciler. Özel İdare" nin Demirli Köyü yolu ile ilgilenmemesi nedeniyle Demirli Köyü Derneği tarafından gerekli bakım yapılarak yol kenarındaki ağaçların sulaması yapılarak otların temizliği yapılmış ancak derneğin bütçesinin yetersiz olması nedeniyle istenilen verim alınamamıştır.

Köy içi yoluna kilit parke taşı döşenmesi için 2 sene önce taş getirilmiş ancak halen kilit parke taşı döşenmemiştir. Köy halkı yolumuza ne zaman kilit parke taşı döşenecek diye merak etmektedir. Belediyelik döneminde "daha iyi hizmet aldıklarını belirten" köy sakinleri yolun yapılması için yetkililerden ilgi ve alaka beklemektedirler.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net