Türkiye Şampiyonları Kırşehir’den - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Türkiye Şampiyonları Kırşehir’den

Türkiye Şampiyonları Kırşehir’den

Written By yavuz4040 on 18 Temmuz 2020 Cumartesi | 13:17:00

İrem Dönmez ve Muhammed Alper Doğan 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu

LGS sonuçları açıklandı ve 181 öğrencinin bütün soruları yaparak 500 tam aldığı açıklandı.

Kırşehir'de ise 2 öğrenci bütün soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan aldı ve Türkiye 1. si oldu. 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan 2 öğrenci de devlet okullarından çıktı.

Yaşadığı sürecin son iki ayında pandemi ile birlikte sıkıştırılmış bir süreç yaşadığını belirten Dönmez, "Düzenli çalışmada kişiden kişiye göre değişen bir durum. Kişi kendisini nasıl daha rahat hissediyorsa o sistemde çalışmalı, bu doğrultuda da kendi düzenini oluşturmalı. Sınavda Türkçe soruları zorluktan ziyade uzun paragraflardan oluşmuştu. Çok soru çözmeye bağlıydı. Anlam ifade ediyordu. Anlama kapasitesi kuvvetli olanlara sorular zor gelmemiştir. Sayısal sorular ise Fen haricinde sözel alan sorularına göre daha zordu. Ailemin ve okulumun katkısı çok fazla oldu. Ben ailemde desteği hissettim" dedi.

Kızının başarısı karşısında duygulandığını ve kendi çalışmasıyla başarıyı yakaladığını anlatan Halim Dönmez, "Kızımın başarısı gururlandırdı. Duygulandık, kızım bu başarıyı hak etmişti. Hiç özel ders almadı. Öğretmenlerinin ve kendi mücadelesi ile başarıyı kazandı. Umarım üniversitede güzel yerlere gelir" şeklinde konuştu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net