- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 11 Eylül 2020 Cuma | 04:16:00

AKŞENER’İN HABERİ VAR MI? 

ADAY BULAMADILAR! 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminin ardından yaklaşık 18 ay zaman geçti.

CHP Kırşehir’de Millet ittifakı paydaşı olan İYİ Parti ile yerel ittifaka gitmişti.

Kırşehir Belediye Başkanlığı ile Akpınar ve Boztepe ilçeleri CHP’ye, Mucur, Akçakent, Çiçekdağı ilçeleri İYİ Parti’ye bırakılmıştı. Kaman ilçesinde ise Millet İttifakı ortağı iki parti de kendi adaylarıyla yarışa girmişti. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın 81 il başkanlığına gönderdiği genelgede “İYİ Parti, İl Genel Meclisi seçimlerine kendi adayları ve kendi bayrağı ile tek başına katılacaktır” şeklinde genelge göndermişti.

Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yayınladığı ve il teşkilatlarına gönderdiği genelgede daha önceki genelge ve açıklamaları da hatırlatarak; “İYİ Parti, İl Genel Meclisi seçimlerine kendi adayları ve kendi bayrağı ile tek başına katılacaktır” ifadelerine yer vermişti.

Kırşehir kent merkezinde seçime giren siyasi partiler toplamında 6 İl Genel Meclis Üyesi adayı gösterirken İYİ Parti Kırşehir’de aday bulamamış ve 4 İl Genel Meclis Üyesi adayıyla seçime girmişti.

Sonuç olarak AK Parti 3, CHP 2 ve MHP 1 İl Genel Meclis Üyesine sahip olurken İYİ Parti sıfır sonuçla İl Genel Meclisinden nasibini almıştı.

Temsil sayısına göre kent merkezinde 6 üyeye sahip olan Kırşehir’de siyasi partiler 6 aday gösterirken İYİ Parti’nin Kırşehir’de aday bulamayıp 4 adayla İl Genel Meclisi seçimine girmesi ise tepkilere yol açmıştı. 

Şimdilerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yurt gezilerine ara vermeden devam ediyor.
Önümüzdeki günlerde Akşener’in Kırşehir’e ziyaret gerçekleştireceği bilgisine ulaşmamızla birlikte; Kırşehir’de bırakın seçim kazanmayı, seçime katılacak aday bulamayan İYİ Parti teşkilatını kıskaç altına alacağı gündemde yerini korumaya devam ediyor.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen’in “Partimiz iktidar olacak ve Kırşehir’den Meclise 2 Milletvekili göndereceğiz” söylemlerine de karşılık veren bir gurup partili “Yönetimi kendi yakın çevrenle idare etmesini nasıl biliyorsan (!) İl Genel Meclisinde partimizi temsil edecek aday bulmasını da öyle bileceksin!!! Sen ilk önce partinin önünü aç ve genel merkezimizin gönderdiği genelgeye riayet et!” cevabı da gecikmezken Göçen’in parti yönetimini yakın çevresiyle kuşatma altına alması da tepkilerin başında geliyor.

40 HABER
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net